Dlaczego warto włączyć nasiona konopi do diety i jak je stosować.

 

 

Pewnie od razu pomyślałaś/eś o nielegalnej hodowli marihuany. Nic z tych rzeczy. Nasiona oferowane przez nasz sklep (http://konopienazdrowie.pl) nasiona pochodzące z konopi siewnej, a nie indyjskiej.

Nasiona konopi siewnej są całkowicie legalne!

W przeciwieństwie do marihuany, nasiona konopi siewnej zawierają bardzo mało substancji THC, ale zawierają kwasy omega-3 (kwasem linolenowym).  i omega-6 (kwasem linolowym) w idealnych dla człowieka proporcjach (1:3).

Kwasy omega-3 poprawiają odporność, redukują stany zapalne a także minimalizują ryzyko chorób układu krążenia. Kwasy omega-6 natomiast poprawiają pamięć i wspomagają koncentrację.

Nasiona te zawierają duże ilości błonnika pokarmowego (aż 28g na 100g produktu), białka (aż 25g białka występuje w 100g nasion) jak i wszystkie niezbędne aminokwasy, a co najważniejsze NIE MAJĄ w sobie cholesterolu. Ponadto są źródłem magnezu, żelaza, fosforu, cynku oraz witaminy E nazywanej witaminą młodości.

Ziarenka konopi pomogą utrzymać odpowiednią wagę (zapewnia uczucie sytości, reguluje pracę układu pokarmowego, zmniejsza ochotę na podjadanie), pomogą obniżyć poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Trzy łyżki nasion pokryją 50% dziennego zapotrzebowania na magnez i fosfor, 25% – na cynk i 15% – na żelazo. 

Już rozumiesz, dlaczego nasiona konopi powinny być częścią Twojej codziennej diety.

Zatem w jakiej formie należy je spozywać?

Nasiona konopi mają lekko orzechowy smak i zapach. Najlepiej smakują uprażone, a potem zmielone!
Zmielone nasiona konopi możesz dodać do jogurtu, owsianki i musli, domowego chleba, domowych ciastek, jak i posypać sałatki, kasze i makarony. Możesz też wykonać pyszny koktail - zblendować nasiona z jogurtem i owocami. 

Warto też zainteresowac się olejem konopnym tłoczonym na zimno którym skrapamy gotowe potrawy i sałatki. 


Zostaw komentarz!